Pohyb je život a život je pohyb

MUDr. Marek Vaňo

Riaditeľ Chirurgického centra, a.s., odborný garant centra pre ortopédiu

V roku 2002 ukončil štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia pracoval na ortopedickom oddelení Nemocnice Třebíč p.o., kde sa  popri práci na oddelení, ambulancii, JIP a operačnej sále, venoval publikačnej a prednáškovej činnosti. Ročne sa na tomto pracovisku vykonalo okolo 1800 operačných zákrokov.

Po návrate do rodného mesta v roku 2007 pracoval na Traumatologicko - ortopedickej klinike FN Nitra, kde sa venoval kompletnému spektru ortopedicko-traumatologických operácií. Atestáciu z Ortopédie získal v roku 2008.

Od roku 2009 pracuje v Chirurgickom centre, a.s., v prvom jednodňovom artroskopickom centre na Slovensku, kde sa zameral a špecializoval pod vedením zakladateľa Chirurgického centra, a.s. MUDr. Vojtecha Lazara, na artroskopickú operatívu.

Absolvoval niekoľko zahraničných stáží a workshopov so zameraním na rekonštrukčné artroskopické operácie a neustále rozširuje svoje vedomosti pomocou odborných kurzov a publikácií.
Je autorom a spoluautorom vyše 40 odborných prednášok, článkov a publikácií.

Ako hlavný operatér zrealizuje ročne do 400 artroskopických operácií.
Vďaka jeho zanieteniu, odbornosti, zodpovednosti a pozitívnemu prístupu k práci a pacientom je vyhľadávaným lekárom pacientami z celého Slovenska a vrcholovými športovcami. Svoju prácu lekára berie ako životné poslanie.

V roku 2022 prevzal vedenie Chirurgického centra, a.s. pod svoju záštitu.

Pre mňa osobne je najväčším ohodnotením spokojnosť a úsmev našich klientov a ich prinavrátenie ku každodenným aktivitám, vrátane vrcholového športu.
Ako dlhoročný zamestnanec Chirurgického centra, a.s. a ako bývalý aktívny športovec som veľmi rád, že som dostal šancu podieľať sa na vedení a smerovaní našej kliniky.
Mojim cieľom je udržať centrum na špičkovej profesionálnej úrovni v súlade s technologickým pokrokom a inovatívnymi liečebnými postupmi. Naďalej chceme poskytovať zdravotnú starostlivosť, ktorá by bola kvalitná a efektívna nielen pre vrcholových športovcov, ale aj pre bežného človeka.

MUDr. Marek Vaňo
Riaditeľ Chirugického centra, a.s.

Personál

MUDr. Marek Vaňo

Riaditeľ Chirurgického centra, a.s.
Odborný garant pre Ortopédiu

 

MUDr. Vojtech Lazar

Odborný garant pre Chirurgiu

MUDr. Drahomír Palenčár, PhD.

Odborný garant pre Plastickú chirurgiu

 

MUDr. Michail Buzukašvili

Odborný garant pre Anesteziológiu a intenzívnu medicínu

MUDr. Karol Burguľa

Ortopéd

 

MUDr. Pavol Hajmássy

Chirurg -Traumatológ

 

Mgr. Natália Greitagová

Vrchná sestra

Viac ako

20

rokov skúseností v artroskopickej liečbe

Takmer

10000

operácií v celkovej anestézii

Komplexný manažment

Na úvod v našom zariadení absolvujete vstupné vyšetrenie. Podľa neho lekár rozhodne o potrebe využitia ďalších zobrazovacích  metód ako je ultrazvuk, RTG, MRI, alebo CT vyšetrenie, prípadne iné špecializované vyšetrenia.

Ak je potrebné operačné ošetrenie v našej klinike, priamo u nás absolvujete konzultáciu a vstupné vyšetrenie s naším anesteziológom, ktorý Vám vysvetlí princíp anestézie a odporučí predoperačnú prípravu s potrebnými predoperačnými vyšetreniami, ktoré Vám dokážeme sprostredkovať u odborných lekárov.

Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku je okrem úspešne vykonanej operácie dôležitý aj následný proces rekonvalescencie a návrat k Vašim každodenným činnostiam. Po absolvovaní operácie a následnej kontrole vám lekár vysvetlí ako vhodným režimom minimalizovať riziko nežiaducich komplikácií, od počiatočného šetrenia postihnutého kĺbu až po jeho aktívne rozcvičovanie a posilňovanie.

V našom zariadení máme vybudovanú  vlastnú rehabilitačnú miestnosť, kde vás  náš personál naučí základné cvičenia a chôdzu. Tiež vám vieme sprostredkovať konzultáciu s fyzioterapeutom, alebo kondičným trénerom, ktorý vám vysvetlí ako správne trénovať a zaťažovať jednotlivé časti tela, aby ste predišli ďalším zraneniam a urýchlili si návrat do bežnej záťaže po operácii.

Potrebujete viac informácií?

Pripravili sme pre vás odpovede na najčastejšie kladené otázky. Ak ste aj tak nenašli uspokojivú odpoveď, kontaktujte nás, prosím.

Často kladené otázky