logo Mapa webu  |  Kontakt  |  i-net   
  slovak     
inoval
  Hlavná stránka  »  ORTOPÉDIA   »  Ortopedická ambulancia

Ortopedická ambulancia 

Ortopedická ambulancia Chirurgického centra a.s. zabezpečuje komplexnú ortopedickú starostlivosť – počnúc primárnym vyšetrením pacienta, konzultačnými pohovormi, indikačnými terapeutickými doporučeniami až po definitívne operačné riešenie v rámci jednodňovej ortopédie.

 

Osobitnú skupinu ošetrení predstavuje terapia rázovými vlnami a podporná terapia krvnou plazmou predstavené v samostatnej sekcii.

V rámci výkonov jednodňovej ortopédie sa zameriavame hlavne na artroskopické vyšetrenia a ošetrenia kĺbov (koleno, rameno, členok, lakeť...), korekcie statických deformít nôh (priečne plochá noha, vbočené palce, kladivkové prsty, aseptické nekrózy hlavičiek záprstných kostí...), operačné riešenie úžinových syndrómov (karpálny, kubitálny kanál...), uvoľnenie stenotizujúcich tendovaginitíd šliach (lupajúci prst, m. deQuervaine...) a ďalších výkonov.

 

V rámci artroskopie kolena ošetrujeme akútne a chronické poškodenia intraartikulárnych štruktúr, v indikovaných prípadoch transplantácie chrupavky, plastiky skrížených väzov kolenného kĺbu, pri nestabilitách femoropatelárneho kĺbu plastiky závesného aparátu jabĺčka a pod.

V ramennom kĺbe komplexne ošetrujeme útlakové syndrómy, poškodenia stabilizačného systému ramenného kĺbu po vykĺbeniach, ošetrenia chrupavky...

Pri artroskopických ošetreniach menších kĺbov, napr. lakeť, členok, je operačné spektrum taktiež veľmi rozmanité. Jedná sa predovšetkým o ošetrenie defektov kĺbnych plôch, extrakcie voľných telies – kĺbnych myšiek, odstránenie zmnoženej výstelky kĺbneho púzdra, taktiež ošetrenie útlakových syndrómov atď.

Riešenie statických deformít nohy vrátane plochonožia, vbočených palcov, deformít menších prstov nohy je rozsahom možných operačných výkonov najväčšou skupinou ošetrení. Pre zaujímavosť len v literatúre je popisovaných vyše 130 druhov korekčných operácií vbočeného palca. Pre správnu indikáciu jednotlivých spôsobov ošetrenia je nevyhnutné vybrať typ operačného postupu na základe klinického, radiologického stavu, veku pacienta a vývinu potiaží a nemenej dôležité je dôkladne informovať pacienta o nasledujúcom operačnom postupe.
 

 

Výpočet všetkých vyšetrení a terapeutických postupov poskytovaných našim centrom je pre veľký rozsah viac-menej nemožný. Je samozrejmosťou, že každému pacientovi sa snažíme vyhovieť a nájsť spoločné riešenie jeho zdravotného problému.
 

Pri akýchkoľvek ortopedických potiažach neváhajte a objednajte sa k vyšetreniu do našej ambulancie.

 
pixel pixel  
Umelý väz kolena 

V Chirurgickom centre a.s. od roku 2013 implantujeme novú generáciu umelých väzov hlavne ako náhradu predného a zadného skríženého väzu.
 

 
NOVÉ Rázové vlny 

Jednorázová liečba ostrohy päty, tenisového, golfového lakťa, kalcifikácií v šľachách a svaloch najmodernejším prístrojom fokusovaných rázových vĺn prvým a jediným na Slovensku Dornier Aries 2.

 
Novinka ! 

Liečba kmeňovými bunkami. Chirurgické centrum a.s. ako jedno z prvých centier na Slovensku poskytuje liečbu artrotických kĺbov, chronických zápalov v oblasti šliach, poranení svalového aparátu a lepšie hojenie jaziev za pomoci najmodernejšej terapie kmeňovými bunkami.

 
pixel
pixel
pixel pixel