logo Mapa webu  |  Kontakt  |  i-net   
  slovak     
inoval
  Hlavná stránka  »  ORTOPÉDIA   »  Liečba rázovými vlnami

Liečba rázovými vlnami 

Čo sú rázové vlny ?

Pneumaticky generované akustické pulzy, ktoré sa zavádzajú do tela pomocou manuálneho aplikátoru tak, aby zasiahli cieľovú oblasť.

Aký je rozdiel medzi fokusovanou (prístroj EvoTron) a radiálnou rázovou vlnou ?

Extrakorporálna fokusovaná rázová vlna (prístroj EvotTon) zasahuje presne vymedzený okrsok tkaniva, ktorý chceme ošetriť. Na podobnom princípe sú založené aj tzv.litotryptory, tzn.prístroje slúžiace na neinvazívne odstraňovanie konkrementov (napr.kameňov) uložených v obličkách, močových cestách, žlčníkových cestách....

Koľkokrát musí pacient absolvovať ošetrenie EvoTronom (extrakorporálnou fokusovanou rázovou vlnou) ?

Na rozdiel od iných prístrojov je ošetrenie EvoTronom jednorázové !

 

Chronické bolesti spôsobené preťažením a hromadením vápenatých zrazenín na šľachách, je možné ošetriť pomocou extrakorporálnych rázových vĺn.

Ošetrenie rázovými vlnami pomocou prístroja EvoTron sa doporučuje pri nasledujúcich indikáciách:

 • Chronické ochorenia šliach
  -tenisový alebo golfový lakeť 
  -ostrohy na pätách
  -zápaly Achillovej šľachy 
  -iné poškodenia šliach, úponov svalstva z preťaženia 
 • Hromadenie vápenatých zrazenín v šľachách
 • Zápaly a kalcifikácie v oblasti ramena 
 • Zle zhojené zlomeniny - pakĺby

Ošetrenie sa robí u pacientov, ktorým liečba konzervatívnymi metódami nepriniesla žiadne zlepšenie. Ošetrenie rázovými vlnami je jednorázový zákrok s možnosťou opakovania v budúcnosti. Často nahradzuje chirurgický zákrok. Pôsobenie rázových vĺn mechanicky rozpúšťa vápenaté usadeniny, čo vedie k lepšiemu cievnemu zásobovaniu a v konečnom dôsledku k odozneniu bolestí. U väčšiny pacientov sa zlepšenie dostavuje v priebehu niekoľkých týždňov po zákroku. S ústupom bolesti sa výrazne zlepšuje pohyblivosť. Úplná voľnosť pohybu je často dosiahnutá jediným ošetrením, čo je cieľom terapie rázovými vlnami.

 

 

 
pixel pixel  
NOVINKA -Umelý väz ! 

V Chirurgickom centre a.s. od júna 2013 implantujeme novú generáciu umelých väzov hlavne ako náhradu predného a zadného skríženého väzu.
Viac čoskoro v sekcii artroskopia kolena.

 
Rázové vlny 

Jednorázová liečba ostrohy päty, tenisového, golfového lakťa, kalcifikácií v šľachách a svaloch najmodernejším prístrojom fokusovaných rázových vĺn EvoTron-om.

 
Novinka ! 

Liečba kmeňovými bunkami. Chirurgické centrum a.s. ako jedno z prvých centier na Slovensku poskytuje liečbu artrotických kĺbov, chronických zápalov v oblasti šliach, poranení svalového aparátu a lepšie hojenie jaziev za pomoci najmodernejšej terapie kmeňovými bunkami.

 
pixel
pixel
pixel pixel