logo Mapa webu  |  Kontakt  |  i-net   
  slovak     
inoval
  Hlavná stránka  »  ORTOPÉDIA   »  Liečba rázovými vlnami

Liečba rázovými vlnami 

Čo sú rázové vlny ?

Generované akustické pulzy, ktoré sa zavádzajú do tela pomocou manuálneho aplikátoru tak, aby zasiahli cieľovú oblasť.

Aký je rozdiel medzi fokusovanou (prístroj Dornier Aries 2) a radiálnou rázovou vlnou ?

Extrakorporálna fokusovaná rázová vlna (prístroj Dornier Aries 2) zasahuje presne vymedzený okrsok tkaniva, ktorý chceme ošetriť. Na podobnom princípe sú založené aj tzv.litotryptory, tzn.prístroje slúžiace na neinvazívne odstraňovanie konkrementov (napr.kameňov) uložených v obličkách, močových cestách, žlčníkových cestách....

Koľkokrát musí pacient absolvovať ošetrenie extrakorporálnou fokusovanou rázovou vlnou ?

Na rozdiel od iných prístrojov je ošetrenie Dornier Aries 2 jednorázové !

 

Chronické bolesti spôsobené preťažením a hromadením vápenatých zrazenín na šľachách, je možné ošetriť pomocou extrakorporálnych rázových vĺn.

Ošetrenie rázovými vlnami pomocou prístroja Dornier Aries 2 sa doporučuje pri nasledujúcich indikáciách:

 • Chronické ochorenia šliach
  -tenisový alebo golfový lakeť 
  -ostrohy na pätách
  -zápaly Achillovej šľachy 
  -iné poškodenia šliach, úponov svalstva z preťaženia 
 • Hromadenie vápenatých zrazenín v šľachách
 • Zápaly a kalcifikácie v oblasti ramena
 • Zle zhojené zlomeniny - pakĺby

Ošetrenie sa robí u pacientov, ktorým liečba konzervatívnymi metódami nepriniesla žiadne zlepšenie. Ošetrenie rázovými vlnami je jednorázový zákrok s možnosťou opakovania v budúcnosti. Často nahradzuje chirurgický zákrok. Pôsobenie rázových vĺn mechanicky rozpúšťa vápenaté usadeniny, čo vedie k lepšiemu cievnemu zásobovaniu a v konečnom dôsledku k odozneniu bolestí. U väčšiny pacientov sa zlepšenie dostavuje v priebehu niekoľkých týždňov po zákroku. S ústupom bolesti sa výrazne zlepšuje pohyblivosť. Úplná voľnosť pohybu je často dosiahnutá jediným ošetrením, čo je cieľom terapie rázovými vlnami.

 

 

 
pixel pixel  
Umelý väz kolena 

V Chirurgickom centre a.s. od roku 2013 implantujeme novú generáciu umelých väzov hlavne ako náhradu predného a zadného skríženého väzu.
 

 
NOVÉ Rázové vlny 

Jednorázová liečba ostrohy päty, tenisového, golfového lakťa, kalcifikácií v šľachách a svaloch najmodernejším prístrojom fokusovaných rázových vĺn prvým a jediným na Slovensku Dornier Aries 2.

 
Novinka ! 

Liečba kmeňovými bunkami. Chirurgické centrum a.s. ako jedno z prvých centier na Slovensku poskytuje liečbu artrotických kĺbov, chronických zápalov v oblasti šliach, poranení svalového aparátu a lepšie hojenie jaziev za pomoci najmodernejšej terapie kmeňovými bunkami.

 
pixel
pixel
pixel pixel