logo Mapa webu  |  Kontakt  |  i-net   
  slovak english german   
inoval
  Hlavná stránka  »  NAJČASTEJŠIE OTÁZKY 

Často kladené otázky 

Ošetrenie rázovými vlnami

 

Čo sú rázové vlny ?

CHC: Generované akustické pulzy, ktoré sa zavádzajú do tela pomocou manuálneho aplikátoru tak, aby zasiahli celú bolestivú oblasť.

Chcem ísť na rázové vlny kvôli ostrohe na päte, ale dopočul som sa, že sexistujú dva druhy rázových vĺn. Ktoré sú tie správne ?  

CHC: Existujú Focused shock waves a Radial shock waves. Zásadný rozdiel je, že fokusované rázové vlny pôsobia do presne určeného miesta hlbšie v tele pacienta, kde pôsobia deštrukciu chorého, resp.chorého tkaniva (podobne sa rozbíjajú aj obličkové kamene). Používajú sa na liečbu calcific tendonitis-zvápenatených zápalov a usadenín kalcia v šľachách, epicondylitis-tenisového a golfového lakťa, plantar fasciitis-ostrohy na päte a plantárnej fasciitídy, pseudoarthrosis-pakĺbov. Prístroje sú 10x drahšie a liečba je jednorazová.

Radiálne vlny pôsobia v podstate prehrievaním bolestivej oblasti, napr.svalu a pod. Používajú sa na myofascial trigger point syndrome-svalové bolesti a na hojenie rán.

Aký typ prístroja máte vo Vašom zariadení ?

CHC: V našom zariadení máme od decembra 2020 ako prvé a zatiaľ jediné pracovisko na Slovensku najmodernejší prístroj Dornier Aries 2, tzn. prístroj na aplikáciu fokusovaných extrakorporálnych rázových vĺn.

Aký je rozdiel medzi fokusovanou (prístroj Dornier Aries 2) a radiálnou rázovou vlnou ?

CHC: Extrakorporálna fokusovaná rázová vlna (prístroj Dornier Aries 2) zasahuje presne vymedzený okrsok tkaniva, ktorý chceme ošetriť. Na podobnom princípe sú založené aj tzv.litotryptory, tzn.prístroje slúžiace na neinvazívne odstraňovanie konkrementov (napr.kameňov) uložených v obličkách, močových cestách, žlčových cestách.... 

Koľkokrát musí pacient absolvovať ošetrenie prístrojom Dornier Aries 2 (extrakorporálnou fokusovanou rázovou vlnou) ?

CHC: Na rozdiel od iných prístrojov je toto ošetrenie jednorázové !

Artroskopia

Chcel by som sa objednať na operáciu kolena. Ako dlho budem čakať?

CHC: V akútnych prípadoch vieme urobiť operáciu aj do 24 hodín.Štandartne po absolvovaní interného predoperačného vyšetrenia, podľa typu operácie a podľa požiadaviek pacienta.

Ako dlho po operácii kolena budem u Vás ležať ?

CHC: Štandartne odchádzate do domácej starostlivosti do jednej hodiny po ukončení operácie.

 Parkovanie

Kde môžem zaparkovať auto ? Ako dlho môžem parkovať na vašom parkovisku ?

CHC: Parkovať môžete vo dvore Chirurgického centra. Samozrejme tak dlho, koľko bude váš pobyt u nás.

 

 

 
pixel pixel  
Umelý väz kolena 

V Chirurgickom centre a.s. od roku 2013 implantujeme novú generáciu umelých väzov hlavne ako náhradu predného a zadného skríženého väzu.
 

 
NOVÉ Rázové vlny 

Jednorázová liečba ostrohy päty, tenisového, golfového lakťa, kalcifikácií v šľachách a svaloch najmodernejším prístrojom fokusovaných rázových vĺn prvým a jediným na Slovensku Dornier Aries 2.

 
Novinka ! 

Liečba kmeňovými bunkami. Chirurgické centrum a.s. ako jedno z prvých centier na Slovensku poskytuje liečbu artrotických kĺbov, chronických zápalov v oblasti šliach, poranení svalového aparátu a lepšie hojenie jaziev za pomoci najmodernejšej terapie kmeňovými bunkami.

 
pixel
pixel
pixel pixel